"Kilogramówki" dla Kenii na święta



Jesteśmy poddawani ogromnej presji, której celem jest wyrzeczenie się Dekalogu i przykazań miłości Boga i bliźniego. Kazania - https://www.youtube.com/watch?v=xf5JXwc2cvk

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/katecheza-dzis-ide-walczyc-mamo-homilia-w-71-rocznice-powstania-warszawskiego/



Ur. 24.07.1949 w Poznaniu. Maturę uzyskał w 1967 w LO. 1967-1973 studiował w Arcybiskupim Seminarium Duchownym i na PWT. 24.05.1973 święcenia kapłańskie. 1974 licencjat z teologii.

1975 studia specjalistyczne, na Wydziale Filozofii Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie. 1977 licencjat z filozofii. 1979 obronił pracę doktorską. 1980-1996 był adiunktem na PWT. 1980-1987 był prefektem Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. 1987-1996 był redaktorem „Przewodnika Katolickiego”.

1991 habilitował się na Wydziale Filozoficznym PAT w Krakowie. 1996 otrzymał nominację na docenta na PWT w Poznaniu.

1996 otrzymał nominację na wikariusza biskupiego ds. nauki i kultury w Archidiecezji Poznańskiej oraz na -- przewodniczącego Wydziału Duszpasterstwa Akademickiego w Kurii Arcybiskupiej w Poznaniu.

1997 Ojciec Święty Jan Paweł II mianował go biskupem pomocniczym Archidiecezji Poznańskiej.

1998 otrzymał nominację na stanowisko profesora nadzwyczajnego UAM, a dnia 7 grudnia tegoż roku - nominację na kierownika Zakładu Filozofii Chrześcijańskiej na Wydziale Teologicznym UAM.

2002 otrzymał tytuł naukowy profesora nauk teologicznych.

2002 powołany na delegata KEP ds. Duszpasterstwa Akademickiego.

2012 papież Benedykt XVI mianował go arcybiskupem metropolitą łódzkim.

2016 papież Franciszek mianował go metropolitą krakowskim.

Obecnie pełni następujące funkcje w KEP: należy do Rady Stałej KEP, jest członkiem Sekcji Nauk Filozoficznych Komisji Nauki Wiary, członkiem Komisji Wychowania Katolickiego, członkiem Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży, członkiem Ogólnopolskiego Komitetu Organizacyjnego Obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski w 2016 r. Ponadto Metropolita Łódzki wypełnia obowiązki delegata KEP ds. Duszpasterstwa Akademickiego oraz jest członkiem Rady Programowej KAI.

Od 30 września 2012 r. pełni obowiązki przewodniczącego komisji ds. katechezy, szkół i uniwersytetów Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE).

Dnia 30 listopada 2013 r., decyzją Ojca Świętego Franciszka, został włączony do grona Członków Kongregacji Wychowania Katolickiego. 2014 został wybrany Zastępcą Przewodniczącego KEP.




ARCHIWUM
Ogłoszenia 04.12.2016
Ogłoszenia 27.11.2016
Ogłoszenia 20.11.2016
Ogłoszenia 13.11.2016
Ogłoszenia 06.11.2016
Ogłoszenia 30.10.2016
Ogłoszenia 23.10.2016
Ogłoszenia 16.10.2016
Ogłoszenia 09.10.2016
Ogłoszenia 02.10.2016
Ogłoszenia 25.09.2016
Ogłoszenia 18.09.2016
Ogłoszenia 11.09.2016
Ogłoszenia 04.09.2016
Ogłoszenia 28.08.2016
Ogłoszenia 21.08.2016
Ogłoszenia 14.08.2016
Ogłoszenia 07.08.2016
Ogłoszenia 31.07.2016
Ogłoszenia 24.07.2016
Ogłoszenia 17.07.2016
Ogłoszenia 10.07.2016
Ogłoszenia 03.07.2016
Ogłoszenia 26.06.2016
Ogłoszenia 19.06.2016
Ogłoszenia 12.06.2016
Ogłoszenia 05.06.2016
Ogłoszenia 29.05.2016
Ogłoszenia 22.05.2016
Ogłoszenia 15.05.2016
Ogłoszenia 08.05.2016
Ogłoszenia 01.05.2016
Ogłoszenia 24.04.2016
Ogłoszenia 17.04.2016
Ogłoszenia 10.04.2016
Ogłoszenia 03.04.2016
Ogłoszenia 27.03.2016
Ogłoszenia 20.03.2016
Ogłoszenia 13.03.2016
Ogłoszenia 06.03.2016
Ogłoszenia 28.02.2016
Ogłoszenia 21.02.2016
Ogłoszenia 14.02.2016
Ogłoszenia 07.02.2016
Ogłoszenia 31.01.2016
Ogłoszenia 24.01.2016
Ogłoszenia 17.01.2016
Ogłoszenia 10.01.2016
Ogłoszenia 03.01.2016
Ogłoszenia 27.12.2015
Ogłoszenia 20.12.2015
Ogłoszenia 12.12.2015
Ogłoszenia 06.12.2015
Ogłoszenia 29.11.2015
Ogłoszenia 22.11.2015
Ogłoszenia 15.11.2015
Ogłoszenia 08.11.2015
Ogłoszenia 02.11.2015
Ogłoszenia 25.10.2015
Ogłoszenia 18.10.2015
Ogłoszenia 11.10.2015
Ogłoszenia 04.10.2015
Ogłoszenia 27.09.2015
Ogłoszenia 20.09.2015
Ogłoszenia 13.09.2015