Środa. Uroczystość Objawienia Pańskiego.
Iz 60, 1-6; Ps 72 (71), 1-2. 7-8. 10-11. 12-13 (R.: por. 11); Ef 3, 2-3a. 5-6; Mt 2, 3; Mt 2, 1-12;

6 stycznia - Objawienie Pańskie - Trzej Królowie

Msze Święte jak w niedzielę.

Św. Rajmund z Penyafort - (1175 - 1275 ) – kataloński kapłan i prezbiter, generał zakonu dominikanów, uważany za ojca prawodawstwa kościelnego, współzałożyciel Zakonu NMP Miłosierdzia dla Odkupienia Niewolników, święty Kościoła katolickiego.

,,Majeranki " powstały w 2005r. Założycielem i kierownikiem zespołu jest P. Dorota Majerczyk, etnolog i folklorysta z wykształcenia a także miłośniczka kultury ludowej. Kierownikiem kapeli jest P. Piotr Majerczyk znany muzyk nie tylko na Podhalu. Repertuar zespół opiera na folklorze i folkloryźmie Niżnego Podhala. W skład zespołu ,,Majeranki" wchodzą dzieci w wieku od pięciu do czternastu lat z okolicznych miejscowości takich jak Chabówka, Ponice, Rabka Zdrój, Skawa, Skomielna, Rdzawka oraz Olszówka. Obecnie zespół liczy około 80 członków.

List Rektora i życzenia na Boże Narodzenie 2015


Obraz niderlandzkiego malarza z XVI wieku pod tytułem Rzeź niewiniątek:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5%BA_niewini%C4%85tek_%28obraz_Bruegla%29

LITANIA DO ŚWIĘTEJ RODZINY

Kyrie, elejson - Chryste elejson Kyrie elejson.
Chryste, usłysz nas -
Chryste, wysłuchaj nas.
Ojcze z nieba, Boże, -
zmiłuj się nad nami.
Synu, Odkupicielu świata, Boże -
zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, Boże, -
zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco, Jedyny Boże, -
zmiłuj się nad nami.
Jezu, Synu Boga żywego, który stając się człowiekiem z miłości ku nam, uświęciłeś więzy rodzinne -
zmiłuj się nad nami.
Święta Rodzino, obrazie Trójcy Przenajświętszej na ziemi -
wspomagaj nas.
Święta Rodzino, doskonały wzorze wszelkich cnót,
Święta Rodzino, wzgardzona w Betlejem od ludzi, ale uczczona śpiewem aniołów,
Święta Rodzino, odbierająca hołd pasterzy i mędrców,
Święta Rodzino, wysławiona przez starca Symeona,
Święta Rodzino, prześladowana i wygnana do obcej ziemi,
Święta Rodzino, żyjąca w ukryciu i nieznana,
Święta Rodzino, wierna przepisom prawa Pańskiego,
Święta Rodzino, której Opiekun jest wzorem miłości ojcowskiej,
Święta Rodzino, której Matka jest wzorem miłości macierzyńskiej,
Święta Rodzino, której Dziecię jest wzorem posłuszeństwa i miłości synowskiej,
Święta Rodzino, patronko i opiekunko wszystkich rodzin,
Święta Rodzino, ucieczko nasza w życiu i nadziejo w godzinę śmierci.
Od wszystkiego, co by mogło zakłócać spokój i jedność serc -
zachowaj nas Święta Rodzino.
Od rozproszenia umysłu i serca,
Od oziębłości w służbie Bożej,
Od szukania przyjemności i wygód światowych,
Od przywiązania do dóbr ziemskich,
Od pragnienia próżnej chwały,
Od złej śmierci,
Przez najdoskonalsze złączenie serc Waszych -
wysłuchaj nas Święta Rodzino.
Przez Wasze ubóstwo i pokorę,
Przez Wasze doskonałe posłuszeństwo,
Przez smutki i bolesne przejścia Wasze,
Przez prace i trudy Wasze,
Przez modlitwy i milczenie Wasze,
Przez doskonałość czynów Waszych,
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,
-
przepuść nam, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,
-
wysłuchaj nas, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,
-
zmiłuj się nad nami.

K. Rodzino Święta i czcigodna, uciekamy się do Ciebie z miłością i nadzieją.
W. Daj nam poznać skutki Twej zbawiennej opieki.

Módlmy się: Boże, Ty w Świętej Rodzinie dałeś nam wzór życia, spraw, abyśmy złączeni wzajemną miłością naśladowali w naszych rodzinach Jej cnoty i doszli do wiecznej radości w Twoim domu. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Spraw Boże, abyśmy złączeni wzajemną miłością naśladowali w naszych rodzinach Jej cnoty i doszli do wiecznej radości w Twoim domu

MODLITWA O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO W ŻYCIU RODZINNYM


Boże dobry i miłosierny, polecamy Twojej opiece nasz dom, rodzinę i wszystko, co posiadamy. Błogosław nam, strzeż od złego, chroń w niebezpieczeństwie, zachowaj od nieszczęścia i umacniaj naszą wiarę. W smutku i cierpieniu daj ufną nadzieję. Spraw, abyśmy zawsze byli złączeni z Tobą przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

MODLITWA RODZICÓW ZA DZIECI

Ojcze Niebieski, Tyś nam zaufał, powierzając nam nasze dzieci. Cieszymy się, że są w naszej rodzinie. Cieszą nas wszelkie zdolności, które w nich odkrywamy. Radujemy się, gdy są zdrowe i dobrze się rozwijają. Cieszymy się, gdy możemy przeżywać ich wzrost w życiu duchowym. Panie, dziękujemy Ci za nasze dzieci. Chcemy im pomóc, aby stały się takimi, jakimi Ty pragniesz je widzieć. Bardzo chcielibyśmy zachować cierpliwość, zwłaszcza, kiedy nasze dzieci sprawiają nam zmartwienia. Prosimy Cię Boże, pobłogosław nasze dzieci. Naucz je, aby z dnia na dzień coraz bardziej zdecydowanie brały w ręce ster swego życia i zmierzały do celu, który Ty im wskazujesz. Daj im łaskę silnej wiary, która by przenikała wszystkie ich myśli i czyny. Pozwól im kiedyś w życiu wykonać takie zadania, które napełniłyby ich serca radością. Jeżeliby zbłądziły, przywiedź je z powrotem na właściwą drogę. Panie, pozostań w naszej rodzinie. My wszyscy Ciebie potrzebujemy. Amen.

MODLITWA W KRYZYSIE MAŁŻEŃSKIM

Ojcze nasz, zwracam się z pokorną i żarliwą prośbą do Ciebie. Tyś nas połączył nierozerwalnie w sakramencie małżeństwa i chcesz, abyśmy temu związkowi zostali wierni aż do śmierci. Boże, pospiesz na pomoc sercu memu, uczyń je przez to właśnie cierpienie mniej samolubnym. Poznaję coraz lepiej, jak trudny jest stan małżeński i jak niedoskonały(a) jeszcze jestem. Uczyń mnie wielkodusznym(ą), bym umiał(a) przebaczać. Daj mi cierpliwość podobną do tej, którą Ty mi okazujesz. Spraw, by w codziennych trudnościach i doświadczeniach moja miłość wzmacniała się i dojrzewała, aż minie zły czas. Panie, chcę zostać wiernym(ą) do końca. Amen.

MODLITWA DZIECI ZA RODZICÓW

Ojcze niebieski, dziękuję Ci z całego serca, że obdarzyłeś mnie dobrymi rodzicami. Proszę Cię, zachowaj mi ich na długie lata. Pobłogosław wszystkim ich staraniom i troskom o mnie i wynagródź im obficie w tym i w przyszłym życiu wszystko dobre, co dla mnie uczynili. Dopomóż mi też, o najłaskawszy Boże, abym zawsze według Twego przykazania szanował i kochał ojca i matkę swoją. Pozwól mi postępować według ich rad i napomnień, aby mi się dobrze na świecie powodziło i abym mógł z nimi doczekać się wiecznej szczęśliwości. Amen.
 

SYRIA - http://www.niedziela.pl/artykul/18921/Pamiec-o-Syrii-%E2%80%93-VII-Dzien-Solidarnosci

Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie nie tylko zostali pozostawieni sami sobie, ale też są prześladowani, a niejednokrotnie narażeni na śmiertelne niebezpieczeństwo. Z pomocą im przyszli jedynie Stolica Apostolska i Papież Franciszek. Jednak, z czego zapewne wielu zdaje sobie sprawę, Ojciec Święty ma stosunkowo ograniczone możliwości we wpływaniu na decyzję możnych tego świata. Sam Papież wielokrotnie mówił o problemie chrześcijan w Syrii, wzywając do jego sprawiedliwego rozwiązania. Wyrażał też współczucie oraz solidarność z cierpiącymi braćmi w wierze. Papież Franciszek zaproponował również zorganizowanie specjalnej międzynarodowej konferencji poświęconej sytuacji i przyszłości wiernych Kościoła na Bliskim Wschodzie. Jak na razie jednak jego wezwania pozostają bez odpowiedzi. Wygląda na to, że Zachód porzucił chrześcijan. http://niezalezna.pl/74278-zachod-zdradzil-chrzescijan-kosciol-katolicki-na-bliskim-wschodzie

W czasie gdy polityczna poprawność nakazuje nie używać odniesień do religii podczas Bożego Narodzenia, królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II dała prawdziwe świadectwo chrześcijańskiej wiary. Królowa Elżbieta II zwracając się do Brytyjczyków w telewizyjnym orędziu mówiła: "To prawda, że w tym roku świat musiał konfrontować momenty ciemności, ale Ewangelia św Jana zawira werset wielkiej nadziei" ŚWIATŁOŚĆ ŚWIECI W CIEMNOŚCI, LECZ CIEMNOŚĆ JEJ NIE OGARNIA". I dalej, królowa odniosła się bezpośrednio do rodziców Jezusa - Marii i Józefa mówiąc: "Dla Józefa i Maryi okoliczności narodzin Jezusa w stajence były dalekie od ideału. Gorsze jednak nadeszło później, gdy rodzina musiała uciekać z kraju. Nic dziwnego że ta ludzka historia nadal ogarnia naszą wyobraźnię i inspiruje wszystkich, tych z nas, którzy są chrześcijanami na całym świecie." Królowa mówiła również o tym, że najważniejsza jest miłość do drugiego człowieka, taka jaką przedstawił nam Jezus. I dodał, że nie jest to łatwe życie, ale "nie powinniśmy się zniechęcać". Na koniec życzyła szczęśliwych ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. POSŁUCHAJ SAM https://www.youtube.com/watch?v=8Mzor6Hf1tY

Z czego powstał kosmos? Co go napędza? Czy prawa przyrody działały zanim pojawiła się materia?

Co "uruchomiło" wielki wybuch? Jaki będzie koniec wszechświata?
Te i wiele, wiele innych pytań w pierwszej części rozmowy z Księdzem profesorem Michałem Hellerem. Fizykiem, kosmologiem, matematykiem teologiem i filozofem.

http://vod.gazetapolska.pl/12116-jak-dziala-wszechswiat-1-rozmowa-z-x-prof-hellerem

Od stycznia do 21 grudnia 2015 r. do Europy dotarło 1 005 504 ludzi http://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24-na-weekend/europa-stracila-granice-milion-imigrantow-w-12-miesiecy,18,371http://fakty.interia.pl/religia/news-papiez-rok-naznaczony-przez-przemoc-i-wielkie-gesty-dobroci,nId,1947354

http://www.fronda.pl/a/nie-zwlekaj-bo-bedzie-za-pozno-czytaj-apokalipse,63185.html
ARCHIWUM
Ogłoszenia 27.12.2015 Ogłoszenia 20.12.2015
Ogłoszenia 12.12.2015
Ogłoszenia 06.12.2015
Ogłoszenia 29.11.2015
Ogłoszenia 22.11.2015
Ogłoszenia 15.11.2015
Ogłoszenia 08.11.2015
Ogłoszenia 02.11.2015
Ogłoszenia 25.10.2015
Ogłoszenia 18.10.2015
Ogłoszenia 11.10.2015
Ogłoszenia 04.10.2015
Ogłoszenia 27.09.2015
Ogłoszenia 20.09.2015
Ogłoszenia 13.09.2015
Ogłoszenia 07.09.2015
Ogłoszenia 30.08.2015
Ogłoszenia 23.08.2015
Ogłoszenia 16.08.2015
Ogłoszenia 09.08.2015
Ogłoszenia 02.08.2015
Ogłoszenia 26.07.2015
Ogłoszenia 19.07.2015
Ogłoszenia 12.07.2015
Ogłoszenia 05.07.2015
Ogłoszenia 28.06.2015
Ogłoszenia 21.06.2015
Ogłoszenia 14.06.2015
Ogłoszenia 07.06.2015
Ogłoszenia 31.05.2015
Ogłoszenia 24.05.2015
Ogłoszenia 17.05.2015
Ogłoszenia 10.05.2015
Ogłoszenia 03.05.2015
Ogłoszenia 26.04.2015
Ogłoszenia 12.04.2015
Ogłoszenia 05.04.2015
Ogłoszenia 29.03.2015
Ogłoszenia 22.03.2015
Ogłoszenia 15.03.2015
Ogłoszenia 08.03.2015
Ogłoszenia 01.03.2015
Ogłoszenia 22.02.2015
Ogłoszenia 15.02.2015
Ogłoszenia 08.02.2015
Ogłoszenia 01.02.2015
Ogłoszenia 25.01.2015
Ogłoszenia 18.01.2015
Ogłoszenia 11.01.2015
Ogłoszenia 04.01.2015
Ogłoszenia 28.12.2014
Ogłoszenia 21.12.2014
Ogłoszenia 14.12.2014
Ogłoszenia 07.12.2014
Ogłoszenia 30.11.2014
Ogłoszenia 23.11.2014
Ogłoszenia 16.11.2014
Ogłoszenia 09.11.2014
Ogłoszenia 02.11.2014
Ogłoszenia 26.10.2014
Ogłoszenia 19.10.2014
Ogłoszenia 12.10.2014
Ogłoszenia 05.10.2014
Ogłoszenia 28.09.2014
Ogłoszenia 21.09.2014
Ogłoszenia 14.09.2014
Ogłoszenia 07.09.2014
Ogłoszenia 31.08.2014
Ogłoszenia 24.08.2014
Ogłoszenia 17.08.2014
Ogłoszenia 10.08.2014
Ogłoszenia 03.08.2014
Ogłoszenia 27.07.2014
Ogłoszenia 20.07.2014
Ogłoszenia 13.07.2014
Ogłoszenia 06.07.2014
Ogłoszenia 29.06.2014
Ogłoszenia 22.06.2014
Ogłoszenia 15.06.2014
Ogłoszenia 08.06.2014
Ogłoszenia 01.06.2014
Ogłoszenia 25.05.2014
Ogłoszenia 18.05.2014
Ogłoszenia 11.05.2014
Ogłoszenia 04.05.2014
Ogłoszenia 27.04.2014
Ogłoszenia 20.04.2014
Ogłoszenia 13.04.2014
Ogłoszenia 06.04.2014
Ogłoszenia 30.03.2014
Ogłoszenia 23.03.2014
Ogłoszenia 16.03.2014
Ogłoszenia 09.03.2014
Ogłoszenia 02.03.2014
Ogłoszenia 23.02.2014