Biblioteka audio i wideo

NiedzielaVIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=FyVCsPYk3As


CZYTANIA MSZALNE - EGZEGEZA: WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - ROK Amp3: Niech zstąpi Duch Twój Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

CZYTANIA MSZALNE - EGZEGEZA: ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO               

więtto jest ziemia Starego i Nowego Testamentu, ziemia Jezusa

http://www.brewiarz.katolik.pl/czytelnia/swieci/daty.php3

http://www.pch24.pl/wiara-swieci-na-kazdy-dzien,842,851,1,i.html

10 czerwca - bł. Bogumił-Piotr, biskup 11 czerwca - św. Barnaba, Apostoł

13 czerwca - św. Antoni Padewski, prezbiter i doktor Kościoła

14 czerwca - bł. Michał Kozal, biskup i męczennik

15 czerwca - bł. Jolenta, księżna, zakonnica

Video: Polscy Święci i Błogosławieni Jana Pawła II - YouTube

                                        Dodaj intencję »
                                                            Dodaj intencję »


Marsz dla życia i rodziny: Marsze życia i rodziny w całej Polsce
Rosja:
Manifestowali prawosławni obrońcy życia - ekai.pl
Cud:
Cud:Bóg obdarzył ją potomstwem pomimo starszego wieku

Chorych w śpiączce należy leczyć ( i rodzina zawsze powinna się tego domagać) a nie biernie obserwować jak pogarsza się ich stan a potem zabijać podczas pobierania narządów. Transplantologia zabija!

Z Dr O. Norkowskim OP, autorem książek: Człowiek umiera tylko raz" i "Medycyna na krawędzirozmawia Agnieszka Piwar z Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

W Polsce od lat dziewięćdziesiątych obowiązuje definicja śmierci oparta na kryteriach mózgowych. Występuje Ojciec jako zdecydowany jej przeciwnik. Dlaczego? Definicja ta jest przedmiotem mojej krytyki, z powodów etycznych i naukowych uważam ją za całkowicie niesłuszną. Definicja śmierci mózgowej zawarta jest w dokumencie harwardzkim. Jego kryteria sprowadzają się do umożliwiania orzekania śmierci człowieka na tej podstawie, że stwierdzono u niego śpiączkę określoną jako nieodwracalna i w ramach tej śpiączki bezdech oraz brak odruchów nerwowych w obrębie głowy. W samym raporcie harwardzkim nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia dla uznania stanu śpiączki za stan śmierci człowieka. Jego autorzy podali jako uzasadnienie dla takiej decyzji to (nie było uzasadnienie od strony medycznej) brak miejsca w szpitalach, i że w przypadku chęci pobrania narządów brak takiej definicji śmierci powodowałby kontrowersje. Zatem do rozwiązania tych kontrowersji wprowadzono nową definicję śmierci. Potem tylko autorzy dokumentu podali, jak to technicznie wykonać, żeby postępowanie lekarza zmieściło się w ramach obowiązującego prawa. Generalnie nawet nie trzeba zmieniać prawa, ponieważ jeśli uznamy ten stan za śmierć, to on wchodzi w te rubryki prawne, które mówią o śmierci.

Kryterium tzw. śmierci mózgowej po raz pierwszy pojawiło się w 1968 r. Jakie były kulisy powstania tej definicji i kto ją zatwierdził? To była stosunkowo nieduża, dwunastoosobowa grupa, powołana po zrobieniu pierwszego przeszczepu dokonanego w 1967 r. przez Christiaana Barnarda w Afryce Południowej. To była taka próba, żeby wykorzystać moment, kiedy cały świat się zachłysnął sukcesem Banranda – choć był to wątpliwy sukces, gdyż biorca bardzo szybko umarł. Zatem, żeby Banrand nie poszedł do więzienia, trzeba było wymyślić jakieś uzasadnienie prawne dla tego, co zrobił. Przecież zrobił to niezgodnie w prawem – nie można żyjącemu pacjentowi tak po prostu wyrwać serca z klatki piersiowej. A przynajmniej do niedawna jeszcze było to niemożliwe. Trzeba więc było wymyślić jakąś formułę. Wymyślono zatem formułę „śmierci mózgowej” i nazwano, że to jest zwykła śmierć. Dzięki temu nie potrzeba było zmieniać prawa. Jeżeli śmierć mózgowa jest jednym ze sposobów umierania, to w takim razie uznajemy, że poza tym, system prawny jest taki, jaki był. Sprowadzało się to do tego, że umożliwia to pobranie narządów od człowieka, którego serce bije, po uznaniu go uprzednio przez odpowiednią komisję za zmarłego.

Jakaś mała grupa ustala między sobą własne „prawo”, umożliwiające legalne wyrwanie serca czy wątroby żyjącemu jeszcze człowiekowi. Tymczasem przeciętny człowiek myśli, że transplantologia jest czymś pozytywnym i kojarzy się jedynie z ratowaniem czyjegoś życia. Czy świat medycyny przyglądał się temu bezkarnie? Gdzie byli etycy? Czy ktoś w ogóle to oprotestował? Protestów trochę było. Poznałem osobiście dr. Paula Byrne’a, który jeszcze na początku lat 70-tych zaczął o tym pisać. Publikował artykuły i książki. Potem dołączyli do niego inni, Schewmon, Coimbra, Evans, Potts, Hill, Breul i grupa lekarzy japońskich (Watanabe, Abe, Shinzo, Morioka). Spośród filozofów: Seifert, Spaeman, Beckman. To oczywiście tylko wybrane nazwiska. W Polsce samotnym walczącym przez cale lata o prawdę na temat chorych z śpiączce i stanie wegetatywnym był prof. Jan Talar. To jest już w tej chwili taki międzynarodowy ruch ludzi, którzy domagają się prawdy na temat śmieci mózgowej. Niemniej jednak, to jest także sprawa mediów. To media powodują, że do ludzi docierają tylko pozytywne informacje na temat transplantacji, transplantologii oraz tego, że kryteria są absolutnie pewne, dobre i ścisłe. Na to odpowiadają ci lekarze, których przed chwilą wymieniłem. Np. Coimbra mówi, że jeśli zastosujemy te metody, które już medycyna od dość dawna ma, typu: kontrola ciśnienia śródczaszkowego, w tym hipotermia, kraniotomia, zastosowanie suplementacji hormonalnej, oprócz zadbania o ustabilizowanie krążenia u chorego, co zwykle jest robione, jeśli zacznie się leczyć pod tym kątem, to wtedy możemy uzyskać wyleczenia, powrót do normalnego stanu zdrowia – według różnych danych 50-70 proc. - u ludzi, którzy obecnie stają się dawcami na zasadzie kryteriów śmierci mózgowej.

Czy zna Ojciec osobiście jakiś przypadek, kiedy osoba zakwalifikowana do zostania dawcą obudziła się ze śpiączki i odzyskała zdrowie? Takich przypadków jest dużo, także w Polsce. Osobiście znam Agnieszkę Terlecką, która była już kandydatką do zostania dawcą. Jej ojciec w pewnym momencie dowiedział się o prof. Janie Talarze, który wybudza chorych z uszkodzeniem mózgu. W ostatniej chwili rodzice Terleckiej zmienili decyzję i przewieźli córkę do kliniki prof. Talara w Bydgoszczy. Po pięciu dniach dziewczyna otworzyła oczy, a po kilku miesiącach rehabilitacji wróciła do całkowitego zdrowia.

Czy organy autentycznie martwego człowieka w ogóle nadają się do przeszczepu? Po śmierci człowieka nie można pobrać narządów ukrwionych. Wszystkie takie narządy pobiera się od osoby z bijącym jeszcze sercem, która formalnie jest nazywana osobą zmarłą. W Polsce nie ma obowiązku znieczulenia takiej osoby, tylko podaje się jej środki zwiotczające, czyli powodujące, że człowiek nie będzie się ruszał. W każdym kraju procedury są inne. W Polsce są bardzo liberalne. W Niemczech natomiast, osobom przeznaczonym do pobrania organów, a więc formalnie martwym, podaje się środki znieczulające.

Po co „oficjalnemu trupowi” środki znieczulające? Ponieważ może odczuwać on ból. Właściwie prawie nic nie wiemy na temat stanu jego świadomości; człowiek w śpiączce może rozumieć ludzką mowę, co wykazał Kotchoubey i co potwierdzają historie niektórych chorych. Jednym z nich był Zachariasz Dunlap w Stanach Zjednoczonych, który słyszał jak komisja lekarska orzekała, że on nie żyje. Jest z nim sporo wywiadów w internecie na ten temat, opublikowanych potem jak już wrócił do zdrowia.

Zatem wychodzi na to, że serce, wątrobę, nerkę itp. pobiera się tylko i wyłącznie od żywych jeszcze ludzi? Tak. Oni są w śpiączce, sami nie oddychają i zostali zdiagnozowani jako nieżyjący w myśl obowiązujących kryteriów ale równocześnie osoby takie mogą być w tym stanie nawet przez 3 miesiące i reagują ma podawane środki lecznicze tak jak każdy inny chory. Mam tu na myśli kobiety oczekujące potomstwa i diagnozowane jako będące w stanie śmierci mózgowej, którym pozwolono żyć, aby mogły wydać na świat swoje dziecko. Często jednak pobiera się potem od nich narządy, choć mogłyby one przeżyć i tym potomstwem się cieszyć. Taki przypadek miał prof. Talar…

Te wszystkie przerażające dane, które Ojciec przytoczył, z pewnością sprowokują u niejednej osoby pytanie: czy lekarze będą mnie ratować, kiedy ulegnę jakiemuś poważnemu wypadkowi! Czy możemy się jakoś zabezpieczyć przed spisaniem na straty?

Aby nie być potraktowanym jako dawca na zasadzie tzw. zgody domniemanej należy się zgłosić do Centralnego Rejestru Sprzeciwów na stronie Polstransplantu:

http://www.poltransplant.org.pl/crs1.html 

Formularz należy pobrać: www.poltransplant.org.pl. i wysłać na adres;

CENTRALNY REJESTR SPRZECIWÓW,
Centrum Organizacyjno-Koordynacyjne ds. Transplantacji
"Poltransplant"
Al. Jerozolimskie 87, 02-001 WARSZAWA,

To ważne, bo po wypadku można być uznanym za dawcę czasem nawet pomimo sprzeciwu rodziny.

Chorych w śpiączce należy leczyć ( i rodzina zawsze powinna się tego domagać) a nie biernie obserwować jak pogarsza się ich stan, a potem zabijać podczas pobierania narządów. 

ZOBACZ TAKŻE

http://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/ :

W delegacjach towarzyszących prezydentowi Izraela, Szimonowi Peresowi oraz Palestyny, Mahmudowi Abbasowi podczas niedzielnej wieczornej modlitwy w Ogrodach Watykańskich będą zarówno chrześcijanie, jak i muzułmanie - donosi na portalu vaticaninsider Lisa Palmieri-Billig.

Dziennikarka zaznacza, że modlitwa, która ma się rozpocząć około godz. 19.00 jest wydarzeniem bez precedensowym. Dodaje, że jej późna godzina została wybrana, aby umożliwić prezydentowi Abbasowi udział w ceremonii inauguracji urzędu nowego prezydenta Egiptu, Abd al-Fattah as-Sisiego, która odbędzie się w niedzielę rano w Kairze. Przed modlitwą papież Franciszek przyjmie każdego z przywódców oddzielnie na rozmowie prywatnej.

Innym niezwykłym aspektem tego wydarzenia jest fakt, że obydwie delegacje, izraelska i palestyńska będą miały charakter mieszany religijnie. Chrześcijanie, muzułmanie i wyznawcy judaizmu z poszczególnych delegacji opuszczą swoje grupy narodowe i będą się modlić zgodnie z przynależnością wyznaniową. Tak więc wspólnie będą się modlili chrześcijanie palestyńscy i izraelscy, a także palestyńscy i izraelscy muzułmanie, każda z religii w różnych miejscach.

 W delegacji prezydenta Peresa będą także dwaj przedstawiciele izraelskich druzów, dwaj izraelskich muzułmanów i dwaj izraelskich chrześcijan. Również w delegacji palestyńskiej będą zarówno muzułmanie jak i chrześcijanie.

 Modlitwy będą podzielone na trzy części: wezwanie do dziękczynienia, prośba o przebaczenie i modlitwy o pokój w Jerozolimie.

Delegacja izraelska składać się będzie z około 15 - 18 osób. W jej skład wejdzie trzech rabinów. Obecni też będą przedstawiciele włoskiej wspólnoty żydowskiej oraz zaprzyjaźniony z papieżem Franciszkiem rabin Abraham Skórka z Buenos Aires .

 Podobnie liczna będzie delegacja palestyńska, w skład której wejdzie m.in. także emerytowany łaciński patriarcha Jerozolimy, abp Michel Sabbah. Gościem honorowym tego spotkania będzie prawosławny patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I.

 Odpowiadający za relacje międzyreligijne Amerykańskiego Kongresu Żydowskiego rabin David Rosen w wypowiedzi dla portalu vaticaninsider wyraził nadzieję, że niedzielna modlitwa w Watykanie może rozpocząć nową epokę w relacjach między wyznawcami różnych religii. Ma on nadzieję na utworzenie stałej rady lokalnych zwierzchników religijnych, która mogła by przygotować kartę międzyreligijnego współistnienia w Ziemi Świętej czy wspólne oświadczenie w sprawie Jerozolimy. http://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,1986,w-niedziele-modlitwa-w-ogrodach-watykanskich.html

Będą drwić z Jezusa - nie możemy na to pozwolić!

Podpisz protest na stronie:

http://www.protestuj.pl/beda-drwic-z-jezusa---nie-mozemy-na-to-pozwolic-,13,k.html

Dr Wanda Półtawska apeluje do polityków:


DEKLARACJA WIARY - PRAWO NIGDY NIE MOŻE ZMUSZAĆ DO NIEMORALNOŚCI

Deklaracja Wiary jest świadectwem złożonym przez lekarzy, którzy w swojej praktyce starają się sprostać temu, czego nauczał Jan Paweł II. Analogiczna deklaracja polityków powinna polegać na zgłaszaniu i popieraniu konkretnych projektów ustaw odbudowujących w naszym porządku prawnym moralny fundament naszej cywilizacji.

Uprzedniość zasad moralnych do stanowionego prawa oznacza, iż prawo nigdy nie może zmuszać do niemoralności. Bardzo dobrze się stało, iż w odpowiedzi na Deklarację Wiary w Senacie Rzeczpospolitej zainicjowano akcję na rzecz wykreślenia z ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty, w wypadku gdy lekarz odmawia popełnienia niemoralności, obowiązku wskazania innego lekarza, który to uczyni.

Przepis ten skazywał lekarzy na to, iż tak czy inaczej, w niemoralności muszą uczestniczyć. Wskazanie innego lekarza z moralnego punktu widzenia jest bowiem współudziałem w popełnieniu niemoralnego czynu.

Zwracam się z prośbą do wszystkich Senatorów, szefów partii i klubów parlamentarnych o poparcie tej inicjatywy. Złożenie podpisów pod projektem ustawy, tak by mógł on trafić pod obrady Senatu i popieranie go w dalszych pracach, aż do uchwalenia. Sprawa, której dotyczy projekt, jest jednym z wielu postulatów środowisk lekarskich popierających Deklarację Wiary. Będziemy wdzięczni za przyczynienie się do jego wykonania tak, by za nim mogły pójść kolejne. dr Wanda Półtawska

Podpisz i Ty:
http://www.deklaracja-wiary.pl/

Prof. Półtawska apeluje teraz do senatorów

Klauzula sumienia: Stan prawny i kontrowersje

Hipoteza śmierci mózgowej wprowadza niebezpieczeństwo eutanazji eugenicznej i faktycznej redystrybucji życia od chorych niepełnowartościowych do chorych lepiej rokujących…
http://www.fronda.pl/a/czy-czlowiek-umiera-dwa-razy,38057.html

Hospicjum: Hospicjum jakiego nie było. Zajmą się chorymi płodami

W niektórych polskich szkołach: "Ojciec" i "matka" znikają z formularzy

Razem.tv: Ginekolog broni klauzuli sumienia

Foto: VII Święto Dziękczynienia

Uroczystości ku czci świętych męczenników z Namugongo zgromadziły 3 czerwca ponad milion pielgrzymów z kilku krajów Afryki. W tym roku przypada 50 rocznica kanonizacji Karola Lwangi i Towarzyszy zabitych na rozkaz kabaki Mwangi w latach 1885-1887. Kulminacja prześladowań miała miejsce w Namugongo w roku 1886. zobacz galerię

Pustynię Błędowską: cisza, nieskazitelność i... znikający fenomen natury;
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/kawalek-ziemi-o-ktorym-pamietal-diabel-a-zapomnieli-polacy-25-lat-wolnosci-w-obiektywie-cnn,435571.html

http://regio4trip.eu/pl/region/biala-przemsza/tourism/pustynia-bledowska-najwieksza-pustynia-w-europie,58.html

Galeria wiosennych foto: galeria

Słowik szary                         Kos                                 Gajówka                                 Rudzik

Piegża                                 Zięba                                 Piecuszek                                 Pleszka

Bogatka                                   Modraszka                 Kowalik                       Muchołówka szara

Śpiewak                                  Sierpówka                                 Kapturka                       Trznadel

Gajówka                                 Piecuszek                                 Pierwiosnek                 Świstunka

  Zięba                                 Grzywacz                                 Strzyżyk

Głosy wszystkich ptaków: http://www.wykop.pl/ramka/1438447/katalog-ptakow-polski-pelna-lista-glosy-niemal-wszystkich-ptakow/

Pieśń: Jacek Kierok - Gdy idziemy poprzez świat

Najpopularniejsze fragmenty o Św. Franciszku:

Mówił do ptaków: "Bracia moi! Winniście chwalić i zawsze kochać swojego Stwórcę, który ubrał was w pióra i dał wam skrzydła do latania. Nie siejecie ani nie żniwujecie, a On wami rządzi bez waszej troski". Na te słowa ptaki wyciągały szyje, rozpościerały skrzydła, otwierały dzioby i uważnie patrzyły na niego.

Innym razem święty Franciszek przybył do Alviano, by głosić kazanie. Ludzie nic nie usłyszeli z powodu jaskółek, które właśnie w tym miejscu zaczęły budować gniazda i bardzo świergotały. Wtedy Franciszek zwrócił się do nich, mówiąc: "Siostry moje, jaskółki, już czas, żebym i ja mówił, ponieważ wyście już dosyć się namówiły! Słuchajcie słowa Bożego i bądźcie cicho, aż do skończenia Słowa Pańskiego". Jaskółki zamilkły. A wszyscy wychwalali Boga. 

Święta Franciszek przemawiał nie tylko do zwierząt, także do roślin. Kiedy mijał na łąkach kwiaty, mówił do nich i zapraszał je do wychwalania Boga. Zachęcał do miłości i radosnej służby Bożej zasiane zboża oraz winnice, kamienie, lasy, pola, źródła wód i zielone ogrody, a także ziemię, ogień, powietrze oraz wiatr. Wszystkie rzeczy obejmował uczuciem niesłychanej pobożności, opowiadając im o Panu i zachęcając do chwalenia Boga.

S. Cristina wygrała program "The Voice of Italy". Niezwykła Urszulanka zaśpiewała w finale piosenkę "Lungo la Riva". A na koniec z całą publicznością odmówiła w studiu modlitwę "Ojcze Nasz": http://www.fronda.pl/a/scristina-wygrala-the-voice-of-italy,38222.html
ARCHIWUM
Ogłoszenia 01.06.2014
Ogłoszenia 25.05.2014
Ogłoszenia 18.05.2014
Ogłoszenia 11.05.2014
Ogłoszenia 04.05.2014
Ogłoszenia 27.04.2014
Ogłoszenia 20.04.2014
Ogłoszenia 13.04.2014
Ogłoszenia 06.04.2014
Ogłoszenia 30.03.2014
Ogłoszenia 23.03.2014
Ogłoszenia 16.03.2014
Ogłoszenia 09.03.2014
Ogłoszenia 02.03.2014
Ogłoszenia 23.02.2014
Ogłoszenia 16.02.2014
Ogłoszenia 09.02.2014
Ogłoszenia 02.02.2014
Ogłoszenia 26.01.2014
Ogłoszenia 19.01.2014
Ogłoszenia 12.01.2014
Ogłoszenia 05.01.2014
Ogłoszenia 29.12.2013
Ogłoszenia 22.12.2013
Ogłoszenia 15.12.2013
Ogłoszenia 08.12.2013
Ogłoszenia 01.12.2013
Ogłoszenia 24.11.2013
Ogłoszenia 17.11.2013
ROK WIARY
Ogłoszenia 10.11.2013
Ogłoszenia 03.11.2013
Ogłoszenia 20.10.2013
Ogłoszenia 20.10.2013
Ogłoszenia 13.10.2013
Ogłoszenia 06.10.2013
Ogłoszenia 29.09.2013
Ogłoszenia 22.09.2013
Ogłoszenia 15.09.2013
Ogłoszenia 08.09.2013
Ogłoszenia 01.09.2013
Ogłoszenia 25.08.2013
Ogłoszenia 18.08.2013
Ogłoszenia 11.08.2013
Ogłoszenia 04.08.2013
Ogłoszenia 28.07.2013
Ogłoszenia 21.07.2013
Ogłoszenia 14.07.2013
Ogłoszenia 07.07.2013
Ogłoszenia 30.06.2013
Ogłoszenia 23.06.2013
Ogłoszenia 16.06.2013
Ogłoszenia 09.06.2013
Ogłoszenia 02.06.2013
Ogłoszenia 26.05.2013
Ogłoszenia 19.05.2013
Ogłoszenia 12.05.2013
Ogłoszenia 05.05.2013
Ogłoszenia 28.04.2013
Ogłoszenia 21.04.2013
Ogłoszenia 14.04.2013
Ogłoszenia 09.04.2013
Ogłoszenia 07.04.2013
Ogłoszenia 31.03.2013
Ogłoszenia 24.03.2013
Ogłoszenia 17.03.2013
Ogłoszenia 10.03.2013
Ogłoszenia 03.03.2013
Ogłoszenia 24.02.2013
Ogłoszenia 17.02.2013
Ogłoszenia 10.02.2013
Ogłoszenia 03.02.2013
Ogłoszenia 27.01.2013
Ogłoszenia 20.01.2013
Ogłoszenia 30.12.2012