http://www.brewiarz.katolik.pl/czytelnia/swieci/daty.php3

http://www.pch24.pl/wiara-swieci-na-kazdy-dzien,842,851,1,i.html

http://kanonizacja.niedziela.pl/

Środa Popielcowa - zgodnie z kanonami 1251-1252 Kodeksu Prawa Kanonicznego - obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden - do syta). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście - osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia. Prawo kanoniczne nie nakłada na wiernych natomiast obowiązku uczestniczenia w tym dniu w Eucharystii (chociaż jest to powszechną praktyką, z której nie powinno się rezygnować bez ważnej przyczyny).

Sam zwyczaj posypywania głów popiołem na znak żałoby i pokuty wprowadził jako obowiązujący w całym Kościele Papież Urban II w 1091 r. W tym też czasie ustalono, że popiół do posypywania głów wiernych ma pochodzić z palm poświęconych w Niedzielę Palmową poprzedniego roku; http://www.brewiarz.pl/czytelnia/wielki_post_popielec.php3


Droga Krzyżowa

 1. Pan Jezus skazany na śmierć.

 2. Pan Jezus bierze Krzyż na Swe ramiona.

 3. Pierwszy upadek Pana Jezusa.

 4. Pan Jezus spotyka swą matkę.

 5. Szymon Cyrenejczyk pomaga nieść Krzyż Jezusowi.

 6. Święta Weronika ociera Twarz Pana Jezusa.

 7. Pan Jezus upada pod Krzyżem po raz drugi.

 8. Pan Jezus pociesza płaczące niewiasty.

 9. Trzeci upadek Pana Jezusa.

 10. Pan Jezus z szat obnażony.

 11. Pan Jezus przybity do Krzyża.

 12. Pan Jezus umiera na Krzyżu.

 13. Pan Jezus zostaje zdjęty z Krzyża.

 14. Pan Jezus złożony do Grobu.

Obecnie bardzo często pojawia się także Stacja 15. Zmartwychwstanie, która jak wierzą katolicy, nadaje sens całej Ofierze Jezusa.

Gorzkie Żale - to popularne w Polsce nabożeństwo pasyjne, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym.

Papież - Papieskie orędzie na Wielki Post: jałmużna musi zaboleć

Film - PASJA-The Passion (2009) Lektor PL. - YouTube

W Wielkim Poście od XI wieku zasłaniano Krzyże tzw. „suknem postnym”. Od XVIII wieku tylko podczas dwóch ostatnich tygodni. Obecnie zwyczaj ten w Polsce został on zachowany.

IV Przykazanie Kościelne: Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach".

* Wstrzemięźliwość, która oznacza zakaz spożywania mięsa, obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia we wszystkie piątki i Środę Popielcową , chyba, że w jakiś piątek przypada Uroczystość, czyli dzień liturgiczny najwyższej rangi lub jest oktawa Wielkanocy.
* W Środę Popielcową i w Wielki Piątek - obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden - do syta). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście – które ukończyły 18. rok życia do rozpoczęcia 60. roku życia.

Niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek zakłada podjęcie innych form pokuty, takich jak: dodatkowa modlitwa w intencjach Kościoła, jałmużna, uczynki pobożności i miłości, wierniejsze spełnianie obowiązków.
Dla słusznej przyczyny proboszcz może udzielić w pojedynczym przypadku – poszczególnym wiernym i poszczególnym rodzinom – dyspensy od wstrzemięźliwości od potraw mięsnych, z wyjątkiem Środy Popielcowej i Wielkiego Piątku.
Proboszcz powinien zachęcić korzystających z dyspensy do modlitwy w intencjach Ojca Świętego, do złożenia ofiary do skarbony z napisem „Jałmużna postna”, względnie do spełnienia uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia.
Z dyspensy udzielonej przez proboszcza mogą korzystać parafianie wszędzie, gdziekolwiek się znajdują, a także wszyscy inni wierni przebywający na terenie danej parafii. Jeżeli np. przyjęcie z okazji pogrzebu przewidziane jest na terenie innej parafii niż parafia własna, wówczas organizator przyjęcia winien udać się z prośbą o dyspensę do proboszcza parafii, na terenie której przyjęcie jest organizowane. Przed posiłkiem należy poinformować zainteresowanych o udzielonej dyspensie.* Powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje we wszystkie piątki w Wielkim Poście i w okresie Wielkiego Postu.

W pojedynczym przypadku dla słusznej przyczyny proboszcz może udzielić – poszczególnym wiernym i poszczególnym rodzinom – dyspensy od powstrzymania się od zabawy w dany piątek poza okresem Wielkiego Postu. Proboszcz powinien zachęcić korzystających z dyspensy do modlitwy w intencjach Ojca Świętego, do złożenia ofiary do skarbony z napisem „Jałmużna postna”, względnie do spełnienia uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia.

Słuszną przyczyną dla uzyskania dyspensy od powstrzymania się od zabawy tanecznej w dany piątek poza okresem Wielkiego Postu może być rzeczywista konieczność urządzenia w tym dniu studniówki lub innej zabawy ze względów lokalowych czy organizacyjnych. Takie sytuacje powinny być jednak traktowane zawsze jako nader wyjątkowe i należałoby ich na ile to możliwe unikać.

Z dyspensy udzielonej przez proboszcza mogą korzystać parafianie wszędzie, gdziekolwiek się znajdują oraz wszyscy inni wierni przebywający na terenie danej parafii. Jeżeli zabawa, np.studniówka, przewidziana jest na terenie innej parafii niż parafia własna, wówczas organizator zabawy winien udać się z prośbą o dyspensę do proboszcza parafii, na terenie której zabawa jest organizowana. Przed zabawą należy poinformować zainteresowanych o udzielonej dyspensie.

Usilnie proszę, by wierni nie brali udziału w dyskotekach organizowanych w piątki i w Wielkim Poście.

* Dyspenzy może udzielić także spowiednik przy sprawowaniu Sakramentu Pokuty.

* Prośbę o dyspensę można także kierować w formie pisemnej do Kurii Metropolitalnej.

* Przed zabawą należy poinformować zainteresowanych o udzielonej dyspensie.

Wyrzuty sumienia, które nie dały o sobie zapomnieć przez ponad pół wieku i próba odkupienia win. Oto wzruszająca historia pewnego listu z Oklahomy; http://www.tvn24.pl/ciekawostki-michalki,5/wyrzuty-sumienia-po-56-latach-przeprosil-za-kradziez-mleka-czekoladowego,401209.html

- Powiem wam prawdę. Jestem przekonany, że jeśli każdy z nas będzie unikać plotkowania, stanie się święty. Nasze relacje z Bogiem nie mogą być szczere, jeśli nie chcemy zawrzeć pokoju z bliźnim.

- Dlatego jesteśmy wezwani do tego, by pojednać się z naszymi braćmi zanim okażemy nasze oddanie Panu w modlitwie.Jeśli o kimś mówi się, że "ma język węża, oznacza to, że jego słowa mogą zabić".

- Obmawianie może zabić, bo zabija dobre imię innych. Jak brzydko jest plotkować. Na początku może to wydawać się przyjemne i zabawne, jak jedzenie cukierka. Obmawianie innych "napełnia serce goryczą i zatruwa także nas samych".

"Czy chcemy zostać święci? Tak czy nie? Czy chcemy żyć w przyzwyczajeniu do obmawiania innych? Tak czy nie?".

Słysząc odmowną odpowiedź, papież podsumował: "Zatem zgadzamy się; żadnego obgadywania!".

Lot Anioła - http://malygosc.pl/doc/1896545.Lot-Aniola

Ponad 100 tysięcy osób uczestniczyło w niedzielę 23 lutego w inauguracji karnawału w Wenecji. Otworzył go jak co roku Lot Anioła, czyli zjazd młodej kobiety na linach z dzwonnicy na placu Świętego Marka.

W tym roku zaszczyt oficjalnego rozpoczęcia największej zabawy karnawałowej pod gołym niebem w Europie spotkał 22-letnię studentkę Julię Nasi. Wyczynu tego dokonała w sukni udekorowanej 220 płatkami, symbolizującej nadejście wiosny. W zeszłym roku Nasi wygrała organizowany w czasie karnawału weneckiego konkurs piękności. Suknia tegorocznego „Anioła” miała trzymetrowy tren z jedwabiu i organzy.

Głównym motywem przewodnim karnawału 2014 jest flora i fauna, a jego hasłem - Fantastyczna Natura. Do ostatków 4 marca odbędzie się kilkadziesiąt imprez – w teatrach, salach koncertowych, galeriach i pod gołym niebem.

Strona główna; http://www.rzecznikrodzicow.pl/.
Telefon Wsparcia Rodziców - pomaga:
rodzinom, którym odebrano dzieci, którym grozi odebranie dzieci, obawiającym się kontaktu z instytucjami takimi jak pomoc społeczna;
Pomagamy:
w kontaktach z instytucjami, w pisaniu pism do sądów…
Szukasz pomocy? Zadzwoń:
Tel. - 515 866 142 od poniedziałku do piątku 1030 – 1230. Warto najpierw opisać sprawę drogą mailową na adres: [email protected]
Poczytaj;
http://www.rzecznikrodzicow.pl/rok-dzialalnosci-telefonu-wsparcia-rodzicow

http://www.ratujmaluchy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=146&Itemid=80

http://www.ratujmaluchy.pl/       [email protected]

Ministerstwo edukacji poinformowało nas, że nie bierze odpowiedzialności za zajęcia prowadzone w szkołach i przedszkolach w ramach programów zewnętrznych. Jeśli chcesz mieć wpływ na to czego uczy się Twoje dziecko możesz skorzystać ze wzorów oświadczeń do złożenia w szkole/przedszkolu/świetlicy OSWIADCZENIE.PDF // OSWIADCZENIE.DOC

http://www.rzecznikrodzicow.pl/list-rodzicow-szesciolatkow-do-prezydenta

Wokół Chrystusa Aniołowie u podnóża góry miasta. Diabeł pierzcha, oglądając się za siebie.

Nowenna do Świętego Józefa

Początek nowenny - 10 marca

Porządek nowenny do Świętego Józefa 

Litania do Świętego Józefa 

Modlitwy do Świętego Józefa 

Bornus Consort - Hymn do św Józefa

Pieśń o świętym Józefie

Rozmowa ze św. Józefem

Duszo moja (pieśń do św. Józefa) Katedra Frombork

Witaj Józefie-UAM

Święty Józefie, Patronie nasz

Szczęsliwy, kto sobie Patrona

Nie bój się Józefie

Wojciech Kałamarz - Józefowi, kolęda.mpg

Jak aresztowano Maryję? Ta historia jest tak nieprawdopodobna, że gdyby się nie wydarzyła naprawdę, nikt by jej nie wymyślił. Kto bowiem mógłby przypuszczać, że głupota komunistów mogła być aż tak wielka. Myśleli, że zamykając za kratami Obraz Matki Bożej wygrają z Kościołem, z wiarą. Że wygrają z Matką Bożą. http://www.stacja7.pl/article/866/Jak+aresztowano+Maryj%C4%99

Obraz przebywał uwięziony w Częstochowie. Jak pisze ks. Wójcik, w 1972 roku dojrzała w nim myśl uwolnienia Obrazu. Ze swych zamiarów zwierzył się kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, który plan ten zaakceptował. W czasie drugiego spotkania w tej sprawie prymas zapytał księdza Wójcika: "Co zdecydowałeś?" - "Będę kradł" - odpowiedział ksiądz. "To cię już w tej sprawie rozgrzeszam" - odpowiedział prymas.

Radosną wiadomość o powrocie Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na trasę nawiedzenia rzeszom wiernych obwieścił w Radomiu 18 czerwca 1972 roku Ksiądz Prymas Stefan Wyszyński; http://www.franciszkanie.pl/news.php?id=351

Zobacz Film; „Złodziej w sutannie" – o brawurowej tajnej akcji "uwolnienia" Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej i postaci Ks. Józefa Wójcika, który w 1972 r. wykradł go z klasztoru na Jasnej Górze; http://pl.gloria.tv/?media=188636

Polonia pamięta o Sybirakach - http://www.naszdziennik.pl/polska-polonia/69359,polonia-pamieta-o-sybirakach.html

1 marca Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Msza Św. w Bazylice Mariackiej w Krakowie o 14.30, u 00. Jezuitów o 18.00; http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,20798,krakow-dzien-pamieci-zolnierzy-wykletych.html

KOREA - http://fakty.interia.pl/galerie/swiat/spotkanie-rodzin-rozdzielonych-przez-wojne-zdjecie,iId,1301932,iAId,100150?parametr=fakty_dol

Pastor: http://gosc.pl/doc/1900540.Pastor-Jak-moze-istniec-kosciol-protestancki Biskup Zielonoświątkowców zapytał Papieża, czy mógłby skierować przesłanie na ich Kongres. Zobacz: http://www.youtube.com/watch?v=hN9dnSwVDTQ

Gra Mahjong to gra z długą historią i wywodzi się z Azji. Jest ona obecnie bardzo popularna i często rozgrywana na linii, jest jej wiele odmian. Twój umysł będzie się mógł pogimnastykować, a Ty przeżyć godziny przyjemności w graniu! - http://www.gry.pl/gra/mahjongowe-polaczenia?
ARCHIWUM
Ogłoszenia 23.02.2014
Ogłoszenia 16.02.2014
Ogłoszenia 09.02.2014
Ogłoszenia 02.02.2014
Ogłoszenia 26.01.2014
Ogłoszenia 19.01.2014
Ogłoszenia 12.01.2014
Ogłoszenia 05.01.2014
Ogłoszenia 29.12.2013
Ogłoszenia 22.12.2013
Ogłoszenia 15.12.2013
Ogłoszenia 08.12.2013
Ogłoszenia 01.12.2013
Ogłoszenia 24.11.2013
Ogłoszenia 17.11.2013
ROK WIARY
Ogłoszenia 10.11.2013
Ogłoszenia 03.11.2013
Ogłoszenia 20.10.2013
Ogłoszenia 20.10.2013
Ogłoszenia 13.10.2013
Ogłoszenia 06.10.2013
Ogłoszenia 29.09.2013
Ogłoszenia 22.09.2013
Ogłoszenia 15.09.2013
Ogłoszenia 08.09.2013
Ogłoszenia 01.09.2013
Ogłoszenia 25.08.2013
Ogłoszenia 18.08.2013
Ogłoszenia 11.08.2013
Ogłoszenia 04.08.2013
Ogłoszenia 28.07.2013
Ogłoszenia 21.07.2013
Ogłoszenia 14.07.2013
Ogłoszenia 07.07.2013
Ogłoszenia 30.06.2013
Ogłoszenia 23.06.2013
Ogłoszenia 16.06.2013
Ogłoszenia 09.06.2013
Ogłoszenia 02.06.2013
Ogłoszenia 26.05.2013
Ogłoszenia 19.05.2013
Ogłoszenia 12.05.2013
Ogłoszenia 05.05.2013
Ogłoszenia 28.04.2013
Ogłoszenia 21.04.2013
Ogłoszenia 14.04.2013
Ogłoszenia 09.04.2013
Ogłoszenia 07.04.2013
Ogłoszenia 31.03.2013
Ogłoszenia 24.03.2013
Ogłoszenia 17.03.2013
Ogłoszenia 10.03.2013
Ogłoszenia 03.03.2013
Ogłoszenia 24.02.2013
Ogłoszenia 17.02.2013
Ogłoszenia 10.02.2013
Ogłoszenia 03.02.2013
Ogłoszenia 27.01.2013
Ogłoszenia 20.01.2013
Ogłoszenia 30.12.2012