• |
|
• |
|
• |
16 września - święci męczennicy Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup |
• |
17 września - św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła |
• |
|
• |
17 września - św. Hildegarda z Bingen, dziewica i doktor Kościoła |
• |
|
• |
|
• |
|
• |
20 września - święci męczennicy Andrzej Kim Taegon, prezbiter, Paweł Chong Hasang i Towarzysze Jan Paweł II w Korei w 1984 r. mówił: “Prawda o Jezusie dotarła także na koreańską ziemię. Przyszła za pośrednictwem ksiąg przywiezionych z Chin…Z tego dobrego ziarna narodziła się pierwsza wspólnota chrześcijańska w Korei, wspólnota unikalna w dziejach Kościoła, ponieważ została założona wyłącznie przez ludzi świeckich..“ Oficjalnie dzisiaj nie ma tam ani jednego katolickiego księdza. Jan Paweł II nazwał ich Kościołem milczenia. http://www.gcatholic.org/dioceses/country/KP-type.htm#dioc http://www.opendoors.pl/przesladowania/opisyekrajow/korea_pln/ http://www.idziemy.com.pl/spoleczenstwo/przesladowani-w-korei/ |
Islamiści opodatkują chrześcijan od 20 do 50 euro na dzień.
Papież napisał: Wiara nie jest bezwzględna
USA: katoliccy dezerterzy pomagają Obamie w łamaniu sumień
Pogrzeb
dzieci nienarodzonych
Do
więzienia za modlitwę w obronie życia
Ratuje
dzieci zza krat
7. IX . 2013 - Syria: naoczne świadectwo męczeństwa trzech katolików zamordowanych za wiarę w Maaluli
Mikhael Taalab, Antoun Taalab i Sarkis el Zakhm, ponieśli śmierć za wiarę w Chrystusa. Gdyby się Go zaparli, uszliby z życiem. Zniszczyli oni wszystkie święte obrazy, po czym zażądali przejścia na islam pod groźbą śmierci. Najmłodszy z trójki, Sarkis, odpowiedział: „Jestem chrześcijaninem i jeśli chcecie mnie za to zabić, zabijcie”. Islamiści zamordowali wszystkich trzech. Pogrzeb w tamtejszej katedrze melchickiej prowadził 10 września patriarcha Grzegorz III Laham w obecności biskupów różnych wyznań.
Egipt: islamiści burzą i przejmują kościoły, bo świat na to pozwala
W południowym Egipcie w miejscowości Monshaat Baddini islamiści przerobili kościół na meczet. Muzułmanie wyrzucili z niego chrześcijańskie księgi i emblematy oraz odmówili modlitwy poświęcające budynek Bogu Mahometa. Na ścianach pojawił się napis informujący, że dawny kościół został przemieniony w „meczet męczenników”.
Tymczasem katolicka organizacja pomocy chrześcijanom na Bliskim Wschodzie L’Œuvre d’Orient sporządza dokładny bilans strat, jakie ponieśli egipscy chrześcijanie; 40 świątyń, które całkowicie zostały zniszczone lub spalone, 7 klasztorów i szkół.
Francja: religia wraca do szkół, ministerstwo wydaje manifesty
Manifestami i sloganami Francja broni się przed powrotem religii do szkoły. Tamtejszy minister edukacji Vincent Peillon odsłonił wczoraj w jednej z paryskich szkół Kartę laickości. W 17 punktach wyraża ona główne zasady wrogości państwa i szkolnictwa publicznego względem religii.
Sam minister Peillon, pomysłodawca Karty, jest jednak zadeklarowanym wrogiem katolicyzmu. Jak powiedział w jednym z wywiadów, nie da się zbudować wolnego kraju z religią katolicką. „ trzeba wymyślić religię republikańską. Tą religią jest laickość”.
Zgodnie z jego zaleceniem Karta laickości ma zawisnąć w każdej szkole publicznej, w dobrze widocznym miejscu, najlepiej przy wejściu. Jej odsłonięcie ma mieć charakter ceremonii i stać się ważnym wydarzeniem w życiu szkoły – czytamy w zaleceniach francuskiego ministerstwa oświaty.
List Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Ks. Kard. Stanisława Dziwisza o Nowennie Miesięcy przed Kanonizacją BŁ. JANA PAWŁA II
Pobierz cały List wraz z harmonogramem pielgrzymek dekanatów (PDF)
Umiłowani w Panu Siostry i Bracia!
Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość o bliskiej już kanonizacji Bł. Jana Pawła II. Z pewnością jest to wydarzenie od dawna przez nas oczekiwane. Nie wystarczy jednak sama radość. Trzeba nam także mądrości płynącej z wiary do właściwej oceny i przyjęcia tego, co ma się pośród nas dokonać.
My, ludzie wierzący w Chrystusa i w Jego zbawcze działanie w życiu człowieka, dzięki Jego łasce możemy inaczej spojrzeć na wydarzenia dziejące się w świecie, wokół nas. Nie możemy ulegać opiniom, które sugerują nam powierzchowne ocenianie tego, co najważniejsze w życiu religijnym i w życiu Kościoła.
Z pewnością kanonizacja bł. Jana Pawła II zajmie wiele miejsca w mediach i wiele będzie się mówić o samej osobie Jana Pawła II. Z pewnością jest to wspaniały znak dla wielu i dla całych społeczeństw. Tak było już, jak pamiętamy, w przypadku jego beatyfikacji.
Ale my musimy widzieć właściwy wymiar tego wydarzenia.
Akt kanonizacji, podobnie zresztą jak akt beatyfikacji, jest aktem Kościoła Chrystusowego, Jego Głowy i całej wspólnoty, który rozpoznaje szczególny znak działania Chrystusa Zbawiciela w życiu jakiegoś wierzącego. Oczywiście najpełniejszy wyraz znajduje on w bulli kanonizacyjnej Ojca Świętego i ta papieska deklaracja jest oficjalnym nauczaniem dotyczącym wiary w Kościele katolickim. Jednak ta decyzja Ojca Świętego uwzględnia, czy wspólnota wierzących widzi w danym kandydacie na ołtarze świętego, czy w swoim życiu praktykował on cnoty, szczególnie cnoty boskie, i to w stopniu heroicznym, czy przez jego wstawiennictwo wierni otrzymali jakieś nadzwyczajne łaski. Deklaracja o beatyfikacji i kanonizacji wymaga także zbadania postawy wiernych w stosunku do tego świętego, dlatego nasza wspólnota Kościoła katolickiego, szczególnie tutaj, w Krakowie' powinna uświadomić sobie, kim dla niej jest bł. Jan Paweł II. Trzeba nam z wiarą dostrzec Chrystusowe działanie przez niego, zarówno w czasie jego ziemskiego życia i posługiwania w Kościele, ale także dzisiaj, kiedy został już wyniesiony do chwały ołtarzy. To rozpoznanie Chrystusowej łaski należy także publicznie wyrazić, bo łaska i odkrycie jej działania muszą stać się widoczne jak światło świecy.
Dlatego ważnym elementem naszego przygotowania do kanonizacji Bł. Jana Pawła II będzie wspólna modlitwa przy jego relikwiach, poznawanie jego nauczania i naśladowanie jego miłości do Chrystusa i Matki Najświętszej. On jako pasterz Kościoła powszechnego gromadził nas w Owczarni Chrystusowej i dlatego nasza świadoma wdzięczność Chrystusowi powinna wyrazić się w świadomym trwaniu w Kościele i braniu za Niego odpowiedzialności. Pamiętajmy także, że każde wyznanie wiary w jakimś sensie prowokuje dalsze działanie łaski Chrystusa. Nasze wyznanie wiary czyni obecnym Zbawiciela we wspólnocie. Z tego też względu nasze gromadzenie się z wiarą wokół osoby bl. Jana Pawła II, przy jego relikwiach, z prośbą do Boga o jego kanonizację, stanie się także momentem utwierdzenia nas w jedności z Kościołem. A wiemy dobrze, że gdy Chrystus pojawił się w pierwszej wspólnocie, ustały spory i wszyscy trwali w jedności. Rozdźwięki i podziały pojawiały się, gdy element ludzki brał górę nad Chrystusową Ewangelią. Zapraszam więc wszystkich do wspólnej modlitwy przed kanonizacją Jana Pawła II. Proszę, by wyraziło się to w pielgrzymowaniu całej archidiecezji, poszczególnymi dekanatami / 22.III.2014 r. Dekanat Rabka/ do relikwii w sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie. W ramach nowenny miesięcy każdego 22. dnia miesiąca o godz. 17.00 celebrujemy Mszę św. połączoną z procesją światła, w czasie której rozważamy tajemnice światła różańca św., ustanowione przez naszego Papieża rodaka, a ogłoszone 16 października 2002 r. w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae.
Stojąc z wiarą przy bł. Janie Pawle II, umocnimy naszą jedność z Kościołem i staniemy się skuteczniejszym znakiem nadziei dla dzisiejszego społeczeństwa.
Na czas pielgrzymowania wszystkim z serca błogosławię.
Program RV - http://pl.radiovaticana.va/pr_nostri.asp i inne Radia…
http://ala55.flog.pl/wpis/5762369/kosciol-mariimagdaleny-w-rabce / komentarze; cudny tak wieczorkiem wygląda, Piekny i pieknie pokazany!/
http://ajaks-fotografia.blogspot.com/ http://ajaks.flog.pl/
WILŻYNA BEZBRONNA (Ononis arvensis) - Gorce; fotopyka.cba.pl
14. 09. 2013 r. Dlaczego media atakują Kościół?
Rozmowa z ks. bp. Adamem Lepą, członkiem Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski.
Abp Michalik: kiedy brakuje prawdy, wiadomość staje się manipulacją
Abp Hoser do dziennikarzy: - Apeluję o prawdę w mediach
Przerzucani uczniowie
Po cięciach budżetowych samorządów nie stać na utrzymywanie placówek dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.
Ustawa ma zakazać pracownikom używania widocznych symboli religijnych.
Rząd prowincji Quebec oficjalnie przedstawił w minionym tygodniu zapowiadaną propozycję regulacji w sprawie "wartości quebeckich". Ustawa zakazywałaby pracownikom sektora publicznego używania widocznych symboli religijnych.


