Kraków gospodarzem 29. Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Zapraszamy !

Wystartowała już oficjalna strona internetowa Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 roku odbędą się w Krakowie. http://www.krakow2016.pl

Papież Franciszek - Zapraszam was za 3 lata na XXIX Światowe Dni Młodzieży do Krakowa, w Polsce... Do Zobaczenia.
Pochodząca z Polski wolontariuszka Wiktoria Katarzyna Czekaj podziękowała Franciszkowi za to, że wybrał „nasz piękny kraj, Polskę na miejsce kolejnego Światowego Dnia Młodzieży”. „Zawieziemy do Polski tą radosną nowinę” – zapewniła Wiktoria i wręczyła papieżowi biało-czerwoną koszulkę z napisem: Papież Franciszek.

Dzień siódmy (28 lipca 2013)Rio de Janeiro, 28 lipca 2013

http://www.diecezja.pl/archidiecezja/aktualnosci/kard-dziwisz-ojcze-swiety-franciszku-czekamy-na-ciebie-.htmlhttp://blogmedia24.pl/node/64143

http://blogmedia24.pl/node/63264

http://blogmedia24.pl/node/63440
Grecja: bunt prawosławnych mnichów przeciw ekumenizmowi – Radio Vaticano

Klasztor Esfigmenu
Μονή Εσφιγμένου

29 lipca zabarykadowana grupa zakonników wypędziła kamieniami i koktajlami Mołotowa greckich komorników i policjantów, którzy mieli wyegzekwować nakaz eksmisji. Wtedy mogłaby tam osiąść nowa wspólnota monastyczna, posłuszna patriarsze. Klasztor Esfigmenu http://pl.wikipedia.org/wiki/Athos#cite_note-kok125-54

Chrześcijańska opowieść : Matka Boska płynęła w towarzystwie Jana Ew. Sztorm zepchnął ich z trasy, tak, że znaleźli się w pobliżu półwyspu Athos. Maria zeszła na ląd w miejscu, gdzie obecnie znajduje się klasztor Iviron. Zachwycona pięknem i dzikością góry pobłogosławiła to miejsce i poprosiła swojego Syna, aby uczynił tutaj jej ogrody. Wówczas odezwał się Głos, który rzekł: „Niech to miejsce stanie się Twoim dziedzictwem i Twoim ogrodem, rajem i niebem zbawienia, dla tych, którzy zbawiena poszukują”. Od tego momentu góra została konsekrowana jako ogród Matki Boskiej i żadna kobieta nie miała tutaj wstepu.

Od ponad tysiąca lat Athos jest autonomiczny i zwany Republiką Mnichów. Na chwilę obecną to w ramach Grecji okręg autonomiczny, z pilnie strzeżoną granicą u nasady półwyspu. Dostać się na Athos można jedynie promem. Ruch jest ściśle kontrolowany przez służby. Biuro przyznaje zgodę na wizytę dla 10 nie-prawosławnych dziennie, oraz 100 Greków i prawosławnych. Ta „wiza” ważna jest cztery dni. Młodzieńcy poniżej 18 roku życia mogą wizytować tylko pod opieką ojca, kobiety kompletnie na Athos nie mają wstępu. I tak juz jest od ponad tysiąca lat. Nawet hodowane tam zwierzęta, to same samce. Mnisi czczą tylko jednę kobietę – Marię, Matkę Boską, a inne kobiety nie powinny przebywać w pobliżu (dokładnie ponad 500 metrów od półwyspu). Wspólnotę góry Athos tworzy 20 monasterów, wymienianych zawsze w stałej kolejności [54] .

Nazaret

E K U M E N I Z M

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ekumenizm


Foto: papież Pawła VI i patriarcha Konstantynopola Atenagoras.Wyjaśnienie: Papież - zwierzchnik Kościoła katolickiego.
Tytułu papieża używa również prawosławny
patriarcha Aleksandrii i całej Afryki oraz koptyjski patriarcha Aleksandrii, głowa Kościoła koptyjskiego.

01. 08. 2013

Godzina W jest najważniejsza - przypomina co roku dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. W czwartek punktualnie o 17 zawyły syreny, rozdzwoniły się dzwony kościelne. Na ulicach przystanęli na minutę przechodnie, samochody i tramwaje - w hołdzie stolicy, które 69 lat temu podjęła walkę. Tagi: Powstanie Warszawskie

                   

                   

Papieskie intencje na sierpieńIntencja ogólna: „Aby rodzice i wychowawcy pomagali nowym pokoleniom wzrastać mając prawe sumienie i zgodnie z nim żyjąc”. Papież Franciszek mówił:

Pomyślmy, ilu ojców i matek każdego dnia praktykuje wiarę, oddając konkretnie swe życie dla dobra rodziny! Ilu księży, zakonników, sióstr pełni ofiarnie służbę dla królestwa Bożego! Ilu młodych rezygnuje z własnej korzyści, by poświęcać się dzieciom, niepełnosprawnym, starcom. Jakże wiele osób płaci wysoką cenę za opowiedzenie się po stronie prawdy. Jak wielu prawych ludzi woli pójść pod prąd, by nie wyprzeć się głosu sumienia, głosu prawdy! Są to ludzie prawi, którzy nie boją się iść pod prąd! Nie obawiajmy się! Wam młodym mówię: nie lękajcie się iść pod prąd, kiedy chcą nas okraść z nadziei, kiedy proponują nam zepsute wartości, które są jak zepsuta żywność i szkodzą nam. A wy, młodzi, bądźcie w tym pierwsi. Idźcie pod prąd i bądźcie dumni właśnie z tego, że idziecie pod prąd. Zapamiętajcie to sobie dobrze: Nie lękajcie się iść pod prąd! Bądźcie odważni! Bo jak nie chcemy jeść zepsutej żywności, tak samo nie przyjmujmy też tych wartości, które są zepsute, rujnują nam życie i odbierają nadzieję”.

Intencja misyjna: „Aby Kościoły partykularne kontynentu afrykańskiego, wierne przesłaniu ewangelicznemu, przyczyniały się do budowania pokoju i sprawiedliwości”.

Komentując te słowa br. Alois przeor Wspólnoty z Taizé przypomniał, że pokój na świecie nie zależy jedynie od ważnych skądinąd negocjacji, ale rozpoczyna się w sercu człowieka. Każdy może się przyczynić do pokoju. Mówiąc o znaczeniu braterstwa dla pokoju, odwołał się on do doświadczenia międzynarodowych spotkań młodzieży w wielkich miastach, kiedy gospodarze odważają się na gest gościnności, podejmują w swych domach przybyszów, często obcokrajowców. W ten sposób, dzięki tej gościnności stają się budowniczymi pokoju, robią krok, który przygotowuje pokój – powiedział br. Alois w wywiadzie dla agencji SIR.

Watykan: polska Msza z kard. Dziwiszem – 1 sierpień 2013 r.

Tradycyjnej czwartkowej Mszy sprawowanej rano po polsku przy grobie bł. Jana Pawła II w bazylice watykańskiej przewodniczył dziś kard. Stanisław Dziwisz. W homilii przypomniał: „Jesteśmy jeszcze pod wrażeniem ŚDM w Rio de Janeiro. Spotkanie Papieża Franciszka z młodymi z całego świata było wielkim świętem wiary. To jest dar, jaki otrzymaliśmy wszyscy od Zmartwychwstałego Pana i tym darem chcemy się dzielić z wszystkimi, bo Chrystus jest dla wszystkich i Kościół jest dla wszystkich. Kościół Chrystusowy nie jest zamkniętą enklawą, nie jest klubem dla wybranych. Zachowamy w pamięci radość i entuzjazm młodych w Rio de Janeiro. Odkryli oni w Papieżu Franciszku ojca, brata, przyjaciela, przewodnika, nauczyciela. Zrozumieli, że nie muszą się wstydzić wiary, bo ona jest fundamentem mądrze i sensownie przeżytego życia. Hasłem ŚDM w Rio były słowa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”. Młodzi podjęli to zadanie. Módlmy się dziś, by Bóg utrwalił w młodych doświadczenie, jakie przeżyli, bo rzeczywiście czuli się posłani do świata”. Kard. Dziwisz prosił także o modlitwę w intencji przygotowań do kolejnego światowego spotkania młodych, które odbędzie się w Krakowie. Purpurat zaznaczył, że jego szczególnym patronem będzie Jan Paweł II, który z pewnością do tego czasu zostanie ogłoszony świętym.

Przypominam – w czwartek 7.10 na antenie Radia Maryja Msza św. sprawowana przy grobie bł. Jana Pawła II, znajdującego się w kaplicy św. Sebastiana w Bazylice św. Piotra w Watykanie.

Mobilne Muzeum Jana Pawła II wyrusza w podróż po EuropieKraków: zdewastowano graffiti z Janem Pawłem II [ZDJĘCIA]


Czytaj: Wiara


Podpisz, zachęć innych!

Kopię protestu prosimy przesłać pod adresem:
Radio Maryja, ul. Żwirki i Wigury 80, 87-100 Toruń

Ofiary sadane na tacę przeznaczone będą na polichromię i odnowę bocznych ołtarzy. Za ofiary z góry dziękujemy
-
Bóg zapłać.

We wtorek - Swięto Przemienienia Pańskiego.

W środę - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Bomocy o godz. 18.30.

W czwartek - Sw. Dominika, prezbitera. Wypominki roczne i modlitwy za zmarłych - w czwartek o godz. 18.00, potem Msza św. za wypominanych.

W piątek - Swięto św. Teresy Benedykty od Krzyża / Edyty Stein /, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

W sobotę - wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

W drugą niedzielę miesiąca o godz. 18.00 odprawiać będziemy "Nieszpory" - pierwsze będą w przyszłą niedzielę.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jeat do nabycia w salce przy kościele. Polecamy nowy numer miesięcznika "Wiara, Patriotyzm i Sztuka, w którym są bardzo ciekawe artykuły, polecamy również nowy numer czasopisma "List" poświęcony tematowi: "jak być doskonałym rodzicem". Ponadto są czasopisma: "Gość Niedzielny", "Niedziela", "Źródło", "Przewodnik Katolicki, "Różaniec" oraz czasopisma dla dzieci i młodzieży. Również w salce można nabyć kalendarze parafialne na 2014 rok, z bardzo ładnymi zdjęciami naszego kościoła i ogrodu różańcowego.

Wyjazd dzieci na kolonie - w niedzielę 4 sierpnia o godz. 19.45 spod kościoła.

W poniedziałek, 5 sierpnia w Ośrodku Rekolekcyjnym na Snieżnicy o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci Matki Bożej Snieżnej, na którą zaprasza Ks. Jan Zając, kapelan Ośrodka Rekolekcyjnego.

Muzeum - Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej zaprasza 4 sierpnia na występy polskich i słowackich zespołów regionalnych i na inaugurację Festiwalu Muzyki Kameralnej - koncert „Jan Sebastian Bach - mistrz baroku". Szczegółowy program w gablocie.

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców, kuracjuszy i turystów na Dożynki Gminne, które odbędą się 11 sierpnia br., rozpocznie je Msza św. o godz. 13.00 w kościele parafialnym w Rdzawce.ARCHIWUM
Ogłoszenia 28.07.2013
Ogłoszenia 21.07.2013
Ogłoszenia 14.07.2013
Ogłoszenia 07.07.2013
Ogłoszenia 30.06.2013
Ogłoszenia 23.06.2013
Ogłoszenia 16.06.2013
Ogłoszenia 09.06.2013
Ogłoszenia 02.06.2013
Ogłoszenia 26.05.2013
Ogłoszenia 19.05.2013
Ogłoszenia 12.05.2013
Ogłoszenia 05.05.2013
Ogłoszenia 28.04.2013
Ogłoszenia 21.04.2013
Ogłoszenia 14.04.2013
Ogłoszenia 09.04.2013
Ogłoszenia 07.04.2013
Ogłoszenia 31.03.2013
Ogłoszenia 24.03.2013
Ogłoszenia 17.03.2013
Ogłoszenia 10.03.2013
Ogłoszenia 03.03.2013
Ogłoszenia 24.02.2013
Ogłoszenia 17.02.2013
Ogłoszenia 10.02.2013
Ogłoszenia 03.02.2013
Ogłoszenia 27.01.2013
Ogłoszenia 20.01.2013
Ogłoszenia 30.12.2012