Powstrzymać rzeź niewiniątek

               

„Jeden z nas” to europejska inicjatywa obywatelska mająca na celu zagwarantowanie każdemu człowiekowi prawa do życia od chwili poczęcia. Uruchomiono stronę internetową umożliwiającą złożenie podpisów na rzecz obrony życia. Aby petycja została rozpatrzona na forum Unii Europejskiej, do 1 listopada 2013 r. konieczne jest zebranie co najmniej miliona podpisów.

By położyć kres współczesnej rzezi niewiniątek i sprawić, by wymierająca Europa stała się kontynentem życia, włoska Fundacja Vita Nova oraz przedstawiciele 7 krajów członkowskich UE – w tym Polski – złożyli kilka miesięcy temu projekt inicjatywy broniącej życie od poczęcia. Po pewnych kłopotach wreszcie funkcjonuje specjalna strona internetowa poświęcona kampanii:
www.oneofus.eu

a także strona z formularzem petycji:

https://ec.europa.eu/citizens-initiative/ECI-2012-000005/public/signup.do

dostępna w językach poszczególnych krajów Europy.
                     
                                 


http://www.niedziela.pl/index/liturgia/liturgia1.php

http://www.opoka.org.pl/dzis/index.php

http://mateusz.pl/czytania/2012

http://liturgia.wiara.pl/Czytania_mszalne/Nawigator                   
Piosenka- " Niech nam żyją" ( na melodię "Szła dzieweczka") http://www.youtube.com/watch?v=2-fxo8ZxcGI

Piosenki- http://andzia1302.wrzuta.pl/playlista/9JS0lYGO8cK/piosenki_dla_babci_i_dziadkahttp://www.flickr.com/photos/agneskoofficial/4379816717/sizes/m/in/set-72157623456418872/

Okno życia przy ul. Przybyszewskiego 39 w Krakowie to najstarsze tego typu miejsce w Polsce. Powstało w marcu 2006 roku. Matka może tu anonimowo zostawić nowo narodzone dziecko, nie narażając go na niebezpieczeństwo. Obecnie w Polsce istnieje około 50 podobnych miejsc (adresy można znaleźć na stronie Caritasu).- To miejsce, gdzie matka może anonimowo i bezpiecznie pozostawić nowo narodzone dziecko. Dotknięta nieszczęściem kobieta, która nie chce lub nie może wychowywać dziecka, będzie miała pewność, iż zostanie otoczone naszą szczególną czułością i troską - informuje Leszek Gora, rzecznik prasowy szpitala. Jest to pierwsze w Małopolsce i trzecie w kraju przyszpitalne ,,Okno Życia".Wiemy, że obecna forma przekazu Ewangelii nie może ograniczać się do pisania. Dzisiejszy człowiek musi USŁYSZEĆ Dobrą Nowinę i przekonać się o nieskończonej miłości Boga do niego. Stąd właśnie Radio - muzyka, audycje, wywiady... Potężne narzędzie ewangelizacyjne, które może dotrzeć do wielu osób w całym kraju. Muzyka - gramy tylko chrześcijańskich wykonawców, a obok wielkich, gramy też tych mało znanych. Audycje - poruszamy problemy trudne, wzruszające, ale też radosne i pełne pokoju. Wywiady - rozmawiamy z wieloma znanymi osobami, które nie kryją się ze swoją wiarą. Pomimo wielu trudności Bóg pozwolił nam zacząć nadawanie, w którym chcemy głosić Jego dobroć, Jego wszechmoc, Jego miłość i zbawienie, które w Jezusie Chrystusie przyniósł każdemu bez wyjątku człowiekowi. Niech przez Radio OPOKA.fm Wszechmogący Bóg miłości i pokoju zsyła na każdego z Was ogrom swojej cudownej łaski!

Jak nas słuchać?

Po wejściu na naszą stronę sygnał radiowy NIE włącza się automatycznie. Jeśli chcesz słuchać Radia OPOKA.fm (a przecież po to wszedłeś na te stronę), możesz włączyć sygnał w dwojaki sposób: kliknąć napis "włącz radio online", bądź kliknąć ikonę programu, w którym chcesz słuchać Radia (wszystkie ikony uruchamiające sygnał radiowy, znajdują się na górze strony - nad logiem OPOKA.fm).Np http://www.opoka.fm/player/eodbiornik.htm Jeśli cokolwiek nie zadziała odpowiednio, spróbuj najpierw odświeżyć stronę i powtórzyć włączenie sygnału w jakikolwiek sposób. Po kliknięciu napisu "włącz radio online", na Twoim ekranie ukaże się małe okienko "OPOKA.fm - eOdbiornik". W każdym momencie możesz wyłączyć sygnał radiowy, pamiętaj jednak, że Radio nadaje na żywo, a tym samym wyłączając je nie zatrzymujesz sygnału - oznacza to, że po powtórnym włączeniu, nie będziesz mógł słuchać Radia od momentu, w którym wcześniej skończyłeś. Głośność sygnału radiowego regulujesz głośnością własnych głośników.